Odnowienie polisy OC – kiedy polisa OC odnowi się na kolejny rok

odnowienie polisy ocNiewypowiedziana umowa OC ulega automatycznemu przedłużeniu na następny okres. Nie zawsze jest to wygodne, ponieważ pomijając termin jej zakończenia jesteśmy zmuszeni nadal korzystać z usług firmy ubezpieczeniowej. Trzeba jednak pamiętać o tym, że kontynuacja ubezpieczenia ma również swoje plusy. Nasz zespół poinformuje Cię telefonicznie lub smsem o wystawieniu i przesłaniu nowej oferty. Sprawdź OC – na jakich warunkach możesz kupić nową polisę obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego.

Automatyczne przedłużenie ubezpieczenia OC

Jeżeli na bieżąco będziesz porównywać oferty ubezpieczeń komunikacyjnych uchroni Cię to przed przepłaceniem za OC. Jeżeli zatem nie jesteś zadowolony ze swojej obecnej polisy, możesz ją wypowiedzieć najpóźniej jeden dzień przed upływem okresu trwania umowy. W momencie, kiedy tego nie dokonasz, ubezpieczenie zostaje automatycznie przedłużone na kolejny rok. Wejdź w zakładkę kalkulator OC i sam sprawdź składkę ubezpieczenia oc na kolejny rok.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – kiedy wygasa?
Umowa OC nie będzie automatycznie przedłużona, jeżeli zalegasz ze składką lub jeśli w trakcie jej trwania zastało przeniesione prawo własności ubezpieczonego auta. Mimo tego faktu możesz zadecydować o kontynuacji OC. Aby tego dokonać będziesz musiał skontaktować się z nami – w tym celu udaj się do naszego biura na Starym Mieście lub na Przecławiu lub oblicz składkę korzystając z narzędzi internetowych dostępnych na stronie w zakładce kalkulator OC. Pamiętaj, że każdy dzień, w którym auto pozostaje nieubezpieczone podlega karze, nawet jeśli nie poruszasz się po drogach publicznych.

Przypomnimy Ci o przedłużeniu ubezpieczenia
Jeżeli tylko składa została opłacona w wymaganym terminie, a auto nie zmieniło swojego właściciela to najpóźniej na 14 dni przed zakończeniem umowy OC otrzymasz od nas ofertę na kolejny rok. Wtedy to zostanie ona wysłana zwykłą pocztą lub pocztą elektroniczną – o ile wcześniej wyraziłeś zgodę na taką formę kontaktu. Ponadto pracownicy z Działu Obsługi Klienta, wyślą Ci smsa z informacją o możliwości wystawienia i przesłania oferty. Zaoszczędzasz wielu formalności i niepotrzebnej papierologii.

Zadbamy o to, aby przypomnieć Ci o zbliżającym się terminie upływu ważności OC, dzięki czemu będziesz miał czas, by zdecydować się na ewentualne wypowiedzenie umowy. Następnie zostaną Ci wysłane dwie propozycje ubezpieczenia do wyboru na kolejny rok – wariant podstawowy i rozszerzony. Pamiętaj, że możesz również zdecydować się na inną modyfikację polisy. W celu ustalenia szczegółów, skontaktuj się z Osobistym Doradcą – możesz tego dokonać za sprawą kontaktu z infolinią. Ponadto wraz z ofertą będziesz mógł otrzymać także druk do przelewu oraz certyfikat potwierdzający ważność polisy wznowieniowej. Automatyczne jej wznowienie nie musi być niczym kłopotliwym – niezbędne formalności ubezpieczyciel uprościł do niezbędnego minimum.

W jaki sposób można dokonać opłaty związanej z wznowieniem OC?
Polisa OC przedłużona na kolejny okres może zostać zapłacona na kilka możliwych sposobów: gotówką, przelewem internetowym, na poczcie lub w banku albo kartą kredytową lub debetową u swojego agenta. Jeżeli chodzi o ostatnią formę płatności to zostanie ona dodatkowo nagrodzona 5% zniżką, ale jest ona możliwa do uzyskania jedynie przed startem ubezpieczenia.

Przedłużenie polisy ubezpieczeniowej AC
Jeżeli chodzi o ubezpieczenie Autocasco to jest ono dobrowolnym zabezpieczeniem, którego posiadanie nie jest uwarunkowane ustawą. Ubezpieczenie AC nie przechodzi automatycznie na kolejny okres ubezpieczenia. Jeżeli więc podejmujesz decyzję o jego kontynuowanie, powinieneś skonsultować się ze swoim agentem, doradcą, który czeka na infolinii lub możesz również skorzystać z serwisu internetowego.

Podsumowanie:

  • Umowa ubezpieczenia OC ulega automatycznemu przedłużeniu – to wynika z obowiązkowego w ustawie przepisu nałożonego na każdego posiadacza pojazdu
  • Nie zostanie ono przedłużone, jeżeli auto zmieniło swojego właściciela bądź kiedy nie dokonano opłaty wszystkich składek
  • W naszej agencji dostaniesz smsa lub telefon z przypomnieniem i nową ofertą – jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ zostanie Ci przypomniane, że masz wybór.
  • Zielona karta otrzymasz ją razem z nową polisą oc
5.00 avg. rating (99% score) - 2331 votes