Proama ubezpieczenia

Początki Proama sięgają już 1900 roku, kiedy to na mocy ustawy o rolnych ubezpieczeniach wzajemnych narodziła się francuska firma ubezpieczeniowa Assurances Mutualles Agricoles. AMA skupiała się na polisach ubezpieczeniowych związanych z prowadzeniem działalności rolniczej. Z czasem poszerzała zakres świadczonych usług o dodatkowe produkty ubezpieczeniowe, które skierowane były do samorządów lokalnych, kupców, detalistów oraz innych małych firm. Z kolei w 1972 roku AMA wprowadziła do swojej oferty ubezpieczenia na życie. W roku 1986 AMA rozpoczęła działalność pod marką Groupama (Groupe des Assurances Mutuelles Agricoles) i wprowadziła na rynek nowy produkt – indywidualny plan ubezpieczeniowy. W jego skład wchodziło ubezpieczenie domu, samochodu, zdrowotne, na życie oraz ubezpieczenie OC.

Oblicz ubezpieczenia oc
Po przejęciu firmy Gan, Groupama uplasowała się na trzecim miejscu pośród kompleksowych ubezpieczycieli we Francji. Następnie Groupama przejęła również hiszpańską firmę Plus Ultra. Towarzystwo ubezpieczeniowe wyszło poza Europę i skierowało swoje usług również na rynekw Chinach. Kolejne lata zaowocowały wejściem do kolejnych krajów – Bułgarii, Grecji, Hiszpanii, Rumunii, Słowacji, Turcji, Węgier, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Groupama sprzedaje swoje ubezpieczenia również w systemie direct – Amaguiz (Francja) i Click Seguros (Hiszpania) – zajmuje się sprzedażą produktów telefonicznie i przez Internet.
W 2011 roku Groupama weszła na polski rynek pod marką Proama Przecław. Pierwszy człon nazwy – „pro” – wskazuje na pełen profesjonalizm, który stanowi główną wartość firmy, z kolei drugi „ama” – na nazwę Assurances Mutuelles Agricoles – firmę, od której rozpoczęła się działalność ubezpieczyciela. Proama za cel obrała sobie budowanie z klientami relacji długofalowych. Ubezpieczyciel chce zbudować pozytywne relacje z polskimi klientami poprzez wykorzystanie międzynarodowego doświadczenia, licznych badań satysfakcji klientów i ofertępreferencyjnych produktów dopasowanych do indywidualnych potrzeb.

Od 1 stycznia 2013 roku Proama Przecław stała się częścią Grupy Generali.

Oferta ubezpieczeniowa Proamy
Proamę na rynku wyróżnia fakt, że nakłada wszelkich starań, by oferować ochronę w ramach ubezpieczeń samochodowych oraz dodatkowych produktów ochronnych, które są gwarancją bezpieczeństwa w codziennym życiu. W skład proponowanej oferty wchodzi:

 • ubezpieczenie OC – przy zakupie którego klient otrzymuje w pakiecie Zieloną Kartę oraz Assistance Wypadkowy, gwarantujący pomoc assistance przez 24 godziny na dobę,
 • ubezpieczenie AC,
 • Super Assistance,
 • NNW Komunikacyjne,
 • NNW Domowe,
 • Ubezpieczenie od Utraty Pracy,
 • Ochrona Prawna.

Jak wygląda likwidacja szkody w Proamie?
Towarzystwo ubezpieczeniowe Proama stale podkreśla nacisk jaki kładzie na wysoką jakość obsługi, która przede wszystkim odnosi się nie tylko do procesu zawierania polis, ale także jej obsługi Klientów. Szczególną wagę przykładają do procesu likwidacji szkody. Proama dba o to, by zapewniać profesjonalną obsługę, która jest nierozerwalną częścią produktu. Stąd też dąży do zagwarantowania Klientom szybkiej i profesjonalnej pomocy na każdym etapie obsługi polisy.
Jeżeli chodzi o ubezpieczenia AC Proama Przecław umożliwia Klientowi wybór jednego z trzech sposobów likwidacji szkody:

 • w Autoryzowanym Serwisie Obsługi (pakiet AC ASO),
 • bezgotówkowo w warsztacie wybranym przez klienta (pakiet AC Komfortowy, AC ASO),
 • na podstawie wyceny Proama (pakiet AC Optymalny, AC Komfortowy oraz AC ASO).

Wszelkie zaistniałe szkody można zgłaszać dzwoniąc pod numer telefonu  i wybierając na klawiaturze telefonu numer 1.

Likwidacja szkody w Proamie to trzy etapy

 • zgłoszenie szkody przez telefon
 • ocena rozmiaru szkody
 • decyzja o wypłacie odszkodowania

Dane Proama
Proama Česká pojišťovna Spółka Akcyjna Oddział w Polsce
ul. Żaryna 2B, bud. D
02-593 Warszawa

Adres do korespondencji z Proama Przecław
Proama ul. Szeligowskiego 6 20-883 Lublin
Sąd rejestrowy: Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy
KRS: 0000381972
REGON: 142879864
NIP: 108 00 10 773
VAT: 1080011169

5.00 avg. rating (99% score) - 10251 votes