Prywatne ubezpieczenie medyczne

ubezpieczenie zdrowotnePrywatne ubezpieczenie medyczne to ciekawa oferta ubezpieczeniowa, która z roku na rok uzyskuje coraz większe grono klientów. W sytuacji, gdy nie jesteś zadowolony ze świadczeń w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia masz możliwość oddzielnie dokupić dodatkową ochronę zdrowotną, która zapewni Ci dostęp do lekarzy specjalistów. Podpowiadamy, ile wynosi własne ubezpieczenie zdrowotne i na co zwrócić uwagę szukając oferty i podpisując polisę prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. Prywatne ubezpieczenie medyczne pozwala ominąć kolejki do specjalistów w których zapewne stałbyś gdybyś skorzystał z przebogatej ofert Narodowego Funduszu Zdrowia. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne da Ci jedynie dostęp do wiedzy i specjalistów, nie zrobisz dzięki niemu przeszczepu nerki czy serca. Nie zastąpi też pełnego koszyka świadczeń NFZ.

Abonament medyczny – jak to działa?

Ubezpieczenie zdrowotne funkcjonuje w analogiczny sposób jak abonament telefoniczny czy też telewizyjny. Wybierasz usługi, z jakich postanawiasz korzystać i opłacasz miesięczną składkę. Dopóki płacisz abonament, masz dostęp do wiedzy medycznej, specjalistów, opieki ambulatoryjnej czy też odszkodowania. Ze świadczeń przytoczonych masz prawo korzystać niezależnie od elementarnej oferty pełnionej w zakresie zabezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia. Do profesjonalistów nie potrzebujesz też skierowania od internisty – wystarczy, że zadzwonisz na infolinię i umówisz się na wizytę.

Zalety prywatnej opieki zdrowotnej.

Zaletą prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych jest z pewnością szerszy dostęp do lekarzy. Nierzadko osoby korzystające z opieki NFZ muszą całymi miesiącami, a czasem aż latami, czekać na wizytę u lekarza. W wypadku leczenia prywatnego, zakład ubezpieczeń organizuje takiego rodzaju wizytę na przestrzeni paru dni. Limit prywatnego ubezpieczenia powinno obejmować nawet najbardziej skomplikowane zabiegi szpitalne. W razie nieodzowności hospitalizacji, firma ubezpieczniowa może wypłacać też zadośćuczynienie za każdy dzień pobytu w szpitalu.

Jak dobrać odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne?

Pakiet zdrowotny możemy zakupić bezpośrednio w jednym z paru firm ubezpieczeniowych, ale też w prywatnych klinikach medycznych. Wybór asekurowania nie jest jednakże banalnym zadaniem, ponieważ umowy medyczne są wytworami wielopłaszczyznowymi. Niełatwo jest porównać ofertę jednego ubezpieczyciela z propozycją kolejnego, ponieważ proponowane pakiety włączają zwykle kompletnie różny wariant ochrony i sumy zadośćuczynień. Nim podpiszesz zabezpieczenie, musisz dokładnie wyznaczyć swoje wyczekiwania i nie wcześniej niż wtedy rozpocząć przeglądać oferty.

Zakres i cena ubezpieczenia zdrowotnego.

Stawka ubezpieczeń medycznych jest uzależniona od zakresu dostępnych usług. Najtańsze ubezpieczenie medyczne to suma paru złotych co miesiąc. Masz możliwość je wykupić na przykład we własnym banku, jaki raz na miesiąc doliczy do opłaty miesięcznej za konto dodatkowo opłatę abonamentową. Wariant świadczeń w ramach tego typu zabezpieczenia jest właściwie symboliczny i zawiera np. infolinię medyczną lub 1-2 domowe wizyty internisty czy pielęgniarki rocznie.

Co ma wpływ na wysokość składki ubezpieczenia medycznego?

Na cenę polisy ma wpływ nade wszystko rozmiar usług – im szerszy, tym abonament jest kosztowniejszy. Składka może być również zdeterminowana wiekiem osoby ubezpieczonej. Niektóre zakłady ubezpieczeniowe proponują 3 grupy pakietów: · dla młodzieży (do 18 l.), · dla dorosłych (do 65 l.),· dla seniorów (powyżej 65 l.). Stawka abonamentu zależy również od liczby ubezpieczonych osób. Większość ubezpieczalni gwarantuje pakiety rodzinne, jakie otaczają rodziców i dzieci. Opłaca się z nich korzystać, ponieważ ich cena jest niższa aniżeli opłata ubezpieczenia zakupionego odrębnie dla każdego członka rodziny. Abonament medyczny obejmujący nielimitowany dostęp do lekarzy możesz kupić za ok. 40 – 70 zł miesięcznie. Wyjdzie korzystniej, jak jednorazowo opłacisz polisę na cały rok. Pakiet dla dwóch osób to suma około 110 – 130 złotych. Abonament dla rodziny kupisz już za 160 – 190 zł. Niezależnie od rodzaju ubezpieczalni dewiza jest jedna: im więcej służb, tym większa opłata różnych pakietów.

Czy można na czymś zaoszczędzić przy dobieraniu ubezpieczenia medycznego?

Podpisują ubezpieczenie zdrowotne musisz wziąć pod uwagę sytuację, że składkę ubezpieczeniową będziesz opłacał nawet wtedy, jeśli nie skorzystasz z usługi ani razu. W taki sposób funkcjonuje umowa – powinieneś ją uregulować z góry i czasami niełatwo jest zaplanować z którego charakteru usług będziesz zmuszony skorzystać. Podpisując asekurowanie zdrowotne, kieruj się więc własnymi subiektywnymi preferencjami i schorzeniami. Miej na względzie na pewno tych lekarzy, z jakich usług i tak korzystasz. Pamiętaj, iż w większych pakietach płacisz za dostęp do lekarzy takowych, jak przykładowo diabetolog, okulista, radiolog czy też pulmonolog. Skoro nie chorujesz na żadną z chorób należącą do tych grup, bez sensu jest dopłacać do abonamentu. Miej na uwadze także, iż w każdym momencie będziesz mógł zmienić abonament na wyższy i uzyskać dojście do szerszego grona specjalistów. Obowiązkowo zestawiaj także ceny pomiędzy ubezpieczycielami i firmami lekarskimi. Możesz na tym znacznie zaoszczędzić, albowiem stawki tego rodzaju usług są różnorodne. Za jednakowy abonament będziesz musiał zapłacić w jednej firmie 50 złotych kiedy druga zażąda 100 złotych.

Na co szczególnie zwrócić uwagę przy ubezpieczeniu zdrowotnym?

Przed zatwierdzeniem umowy, obowiązkowo zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Najrozsądniej weź takowy dokument do domu i na spokojnie przeanalizuj umowę a także sumy odszkodowań. Przejrzyj dokładnie ograniczenia. Nadzwyczaj często ubezpieczenia obejmują tzw. czas karencji. Oznacza to, że nawet jak wykupisz propozycję, to wyłoniona ochrona ubezpieczeniowa – np. dostęp do opieki ambulatoryjnej – zacznie obowiązywać nie prędzej niż za 2 miesiące. W ten sposób firmy chronią się przed osobami które chcą nabyć abonament tylko po to, by natychmiast skorzystać z darmowego leczenia. Miej na uwadze także, że polisa nie będzie Cię obowiązywać, w sytuacji, gdy zatuszujesz przed zakładem ubezpieczeń znaczące fakty odnoszące się do Twojego stanu zdrowia ( np. choroby przewlekłe). Kupując ubezpieczenie pamiętaj też, żeby sprawdzić, gdzie będziesz miał możliwość skorzystać z opieki medycznej. Wielkie miasta zapewniają rozbudowaną sieć jednostek lekarskich, niestety jak żyjesz w mniejszej miejscowości, może się okazać, iż najbliższą placówkę z dostępem do specjalisty będziesz miał kilkadziesiąt, albo aż kilkaset kilometrów od miejsca zamieszkania.

5.00 avg. rating (99% score) - 1987 votes