Ubezpieczenie OC dla młodych kierowców

tanie oc dla młodego kierowcy szczecinModne stało się zapisywanie na kurs prawa jazdy wraz z ukończeniem osiemnastego roku życiu. Tłumy licealistów podążają więc do szkół nauki jazdy, żeby jak najszybciej przejść kurs, zdać egzamin i wsiąść za kółko. Często pomagają im w tym rodzice, którzy z okazji wejścia w dorosłość darują swoim pociechom samochody do wyłącznego użytku. Młodzi są więc tym bardziej zmotywowani do jazdy. Nie myślą jednak jeszcze o kosztach, jakie niesie za sobą posiadanie samochodu. Mowa tu nie tylko o kosztach benzyny, której ceny, jak wiemy, ciągle utrzymują się na wysokim poziomie, ale przede wszystkim o wykupieniu i porównaniu ubezpieczenia OC, które jest podstawą.

Nic dziwnego, że coraz częściej szukają najtańszego OC. Zwłaszcza, że jego wysokość działa raczej na korzyść osoby, której wyrządzimy szkodę, a nie właściciela pojazdu. Tymczasem oferty polis nie będą tak atrakcyjne dla młodych kierowców, jak w przypadku tych bardziej doświadczonych. Jednak dzięki nam kupisz tanie ubezpieczenie OC

Jako, że ubezpieczyciele przy sprzedaży ubezpieczeń kierują się zwykle statystykami, a te ukazują sporą ilość wypadków spowodowanych właśnie przez młode osoby, to koszty, jakie niesie ubezpieczenie OC będzie dla młodzieży dużo wyższe niż dla ich rodziców. Z czego to wynika? Dla firm ubezpieczeniowych niezwykle istotny jest wiek. Jak już było wspomniane wyżej, to młode osoby są najczęściej sprawcami wypadków. Wiąże się to często z młodzieńczym szaleństwem i być może nieodpowiedzialnością. Ale w dużej mierze również z brakiem doświadczenia, które jest drugim znaczącym czynnikiem, od którego zależy wysokość naszej składki. Świeżo upieczeni kierowcy, nawet po trzydziestce lub czterdziestce, będą musieli płacić więcej za OC niż ci, którzy w tym wieku prawo jazdy mają już od kilku lub kilkunastu lat. Co prawda, istnieją pewne sposoby, które pozwalają zminimalizować koszty ubezpieczenia OC młodej osoby, jednak nie we wszystkich przypadkach mogą mieć zastosowanie.

5.00 avg. rating (99% score) - 4281 votes