W jaki sposób wypowiedzieć OC w HDI?

Cena polisy na nowy rokwypowiedzenie OC w HDI jest zbyt wysoka? Twoje obecne OC nie satysfakcjonuje Cię w pełni? Chcesz zmieić towarzystwo ubezpieczeniowe? Pamiętaj, że możesz dokonać zmiany ubezpieczyciela, zanim jednak tego dokonasz warto byś dokładnie porównał ceny i wybrał najlepszą ofertę.  Bardzo ważne staje się również wypowiedzenie umowy OC najpóźniej na dzień przed upływem jego terminu ważności. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pozwolą Ci tego dokonać w HDI Ubezpieczenia. Wejdź w zakładkę kalkulator oc i sam oblicz swoją składkę bez wychodzenia z domu.

Kiedy wypowiedzieć OC w HDI?

Polisa ubezpieczeniowa OC jest możliwa do wypowiedzenie z końcem okresu objętego ubezpieczeniem. W momencie, gdy stwierdzisz, że nie jesteś zadowolony ze swojej obecnej polisy możesz dokonać jej zmiany. Może jednak dojść do sytuacji, w której to nie dotrzymasz ustawowego terminu wypowiedzenia i dotychczasowe OC przejdzie automatycznie na kolejny rok, a już zdołałeś wykupić polisę u innego ubezpieczyciela. W sytuacji, gdy posiadasz podwójne ubezpieczenie, także możesz dokonać wypowiedzenia OC – jednak w takiej sytuacji ubezpieczyciel zażąda opłaty składki za dotychczasowy okres obowiązywania polisy. Inna sytuacja, która przewiduje możliwość wypowiedzenia OC to zmiana właściciela auta. Jeżeli zatem dokonałeś zakupu czterech kółek ubezpieczonych w HDI, to możesz zdecydować o wypowiedzeniu OC i zaopatrzeniu się w nową polisę u innego ubezpieczyciela. W przypadku zarejestrowania przeniesienia prawa własności, to umowa OC nie przechodzi automatycznie na następny rok.

Kiedy najlepiej wypowiedzieć umowę OC w HDI?

Ubezpieczenie OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych jest ubezpieczeniem obowiązkowym. W momencie, gdy właściciel pojazdu mechanicznego nie posiada ważnego ubezpieczenia OC oprócz kar finansowych  musi liczyć się także z koniecznością pokrycia kosztów naprawy poszkodowanego auta z własnej kieszeni. Stąd tak ważne jest, by pamiętać o ciągłości ubezpieczenia. Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych zapewnia tą ciągłość odpowiednimi zapisami, które zobowiązuje zakład ubezpieczeń do automatycznego przedłużenia polisy na kolejne 12 miesięcy. W przypadku, gdy ubezpieczony nie wypowie jej najpóźniej na dzień przed jej końcem okresu jej obowiązywania. Jeżeli podejmiesz decyzję o tym, że obecna oferta nie odpowiada Twoim potrzebom i zechcesz zmienić ubezpieczyciela, to pamiętaj, żeby wypowiedzieć dotychczasową polisę. Bardzo ważne staje się zachowanie ciągłości ubezpieczenia, by w ten sposób nie pozwolić na to żeby Twoje auto pozostało bez OC choćby na jeden dzień.

Wypowiedzenie OC w HD – praktyczne wskazówki

Złożenie wypowiedzenia OC komunikacyjnego możliwe jest poprzez stronę internetową. Gotowy wzór dokumentu znajdziesz na stronie www, a jego wypełnienie jest banalnie proste. W tym celu wystarczające staje się podanie danych osobowych ubezpieczonego, informacje dotyczące polisy oraz powód wypowiedzenia. Dany dokument może zostać przez Ciebie przekazany na kilka sposobów:

  • wypełnij, wydrukuj, podpisz i wyślij tradycyjną pocztą
  • wypełnić, wydrukuj, podpisz, zeskanuj i wyślij faksem
  • wypełnij, wydrukuj, podpisz, zeskanuj i załącz do formularza kontaktowego znajdującego się na stronie Obsługi Klienta HDI

Na jaki adres wysłać wypowiedzenie HDI, Jeżeli zdecydujesz się na pierwszy wariant i wysyłkę wypowiedzenia OC zwykłą pocztą to pamiętaj, że o terminowości wypowiedzenia zdecyduje data stempla pocztowego. W tym celu warto będzie zadbać o wykupienie usługi potwierdzenia odbioru. Jeżeli natomiast wysyłasz wypowiedzenie pocztą elektroniczną lub faksem to pamiętaj o konieczności złożenia własnoręcznego podpisu.

Podsumowanie:

  • umowa ubezpieczenia OC możliwa jest do wypowiedzenia z końcem okresu jej obowiązywania, gdy stwierdzisz, że nie jesteś zadowolony ze swojej obecnej polisy
  • możesz również wypowiedzieć OC, gdy podpisałeś umowę z innym ubezpieczycielem, ale pamiętaj, że nie zażąda opłaty składki za dotychczasowy okres obowiązywania polisy
  • kolejny przypadek przewidujący możliwość wypowiedzenia OC, to zmiana właściciela auta

 

5.00 avg. rating (99% score) - 2551 votes