Zakres ochrony Warta assistance – czy warto ją nabyć?

ubezpieczenie assistaceW środku nocy budzisz się zlany potem: masz sen, że jesteś z dala od domu, a Twój samochód popsuł się? Ten kto w porę pomyśli o odpowiednim ubezpieczeniu assistance nie straszna mu będzie żadna sytuacja awaryjna. Aby móc się zabezpieczyć konieczne jest wykupienie ubezpieczenia OC w Warcie. Już na początku współpracy możesz czerpać korzyści z podstawowych usług. A może jesteś zdania, że Ty i Twoje auto zasługujecie na królewskie traktowane i złoty pakiet assistance?

 

Warta Assistance – opcja standardowa
Kupując pakiet OC Komfort w Warta Assistance w wariancie podstawowym otrzymujesz bez dodatkowych opłat. Aby poznać szczegóły, zadzwoń do Centrum Obsługi Klienta. Wszelkie zgłoszenia w ramach usług assistance obsługiwane są 24 H na dobę 7 dni w tygodniu, więc nie musisz się przejmować, jeśli coś przydarzy Ci sę poza godzinami pracy infolinii. Konsultanci telefoniczni nakreślą Ci procedurę działania i wyślą pomoc w postaci:

 

 • Holowania ubezpieczonego pojazdu po wypadku – do 100 km
 • Holowania pojazdu poszkodowanego na terenie RP bez limitu km
 • Informacji serwisowej i przekazania wiadomości

Assistance Złoty i Assistance Platynowy – Warta
Assistans Standard zapewnia jedynie holowanie do miejsca położonego nie dalej niż 100 km od miejsca zdarzenia. Jeżeli zależy Ci na zwiększeniu limitów oraz uzyskaniu dodatkowych świadczeń możesz dopłacić 82 zł rocznie, by otrzymać je w ramach pakietu Assistance Złoty – nie ma tutaj znaczenia wiek ubezpieczonego samochodu. Następnym krokiem w polisie ubezpieczeniowej assistance Warta jest opcja Złoty Plus, a dla wyjątkowo wymagających klientów została przygotowana oferta platynowa.

Poniżej znajdziesz porównanie niektórych usług tych trzech opcji:

 • Holowanie w razie wystąpienia wypadku, awarii, braku paliwa i innych zdarzeń (pakiet złoty obowiązuje do 200 km i za granicą, Złoty Plus do 400 km w kraju i za granicą, Platynowy – bez limitu w kraju i do 1200 km za granicą).
 • Wynajem pojazdu zastępczego (opcja Złoty Plus i Platynowy — po wypadku, awarii i kradzieży, Złoty – po wypadku i kradzieży)
 • Próba usprawnienia pojazdu na miejscu wypadku, awarii, przedziurawienia opony lub innych zdarzeń (Złoty, Złoty Plus i Platynowy)
 • Zakwaterowanie w razie wypadku, kradzieży lub awarii (Złoty Plus – do 2 dób, Platynowy – do 5 dób)
 • Pomoc medyczna (Złoty Plus i Platynowy)

Polisa ubezpieczeniowa Assistance Platynowy poszerzona została również o ekskluzywne usługi, takie jak: organizacja wymiany opon, mycie auta i usługi typu: „night driver” (czyli kierowcy, który odprowadzi auto na wyznaczone miejsce i podwiezie ubezpieczonego). Dla bardzo wymagających klientów został przygotowany również osobisty asystent, dzięki któremu możliwa jest rezerwacja hoteli, organizacja przewozu dzieci itd.

Pamiętaj, że wszystkie ponadpodstawowe warianty assistance w warcie obejmują usługi, które są świadczone na terenie Polski i Europy (na europejskim terytorium Rosji i Turcji) oraz Maroka, Tunezji i Izraela.

Assistance z krótkim terminem realizacji – Warta

Poza wariantami długoterminowych zawieranych na czas trwania polisy OC lub AC, Warta przygotowała również ofertę krótkoterminowego assistance – Podróżnik 15. Kierowcy, którzy podejmują decyzję o wyjeździe samochodem na wakacje, mogą wykupić assistance, które obejmuje ochronę na maksymalnie 15 dni. Usługi, które są świadczone w ramach ubezpieczenia Podróżnik 15. Zajmują się pokrywaniem z zakresem Assistance Złoty Plus.

Warta Opony
W momencie, kiedy nie jesteś zainteresowany zakupem poszerzonego wariantu opcji assistance, możesz zdecydować się na kupno oddzielnej usługi obejmującej świadczenia w razie uszkodzenia ogumienia kół podczas jazdy, przykładowo na skutek najechania na szkło. Warta Opony daje Ci gwarancję wymiany koła na miejscu zdarzenia, a jeśli jest to niemożliwe, holowanie do najbliższego serwisu oraz pomoc informacyjną w ramach wskazania lokalizacji, zakładów wulkanizacyjnych, sklepów z oponami oraz punktów przechowywania opon. Warto nadmienić, że wariant ten obsługiwany jest tylko na terenie Polski.

Samochód zastępczy w Warcie
Opcja użyczenia samochodu zastępczego organizowana jest na następujących zasadach, w zależności od wykupionego wariantu assistance:

 • Assistance Złoty – auto zastępcze po wypadku lub kradzieży na okres do 5 dni
 • Assistance Złoty Plus – auto zastępcze po wypadku lub kradzieży (użyczenie do 10 dni) oraz po awarii (użyczenie do 5 dni)
 • Assistance Platynowy – auto zastępcze po wypadku (do 15 dni lub do 30 dni, jeśli naprawa auta dokonywana jest w sieci Warsztatów Partnerskich Warty), po kradzieży (do 15 dni) oraz po awarii (do 5 dni).
 • Podróżnik 15 – przy tym wariancie samochód zastępczy użyczany jest po wypadku lub kradzieży (do 10 dni) oraz po awarii (do 5 dni).

Pamiętaj, że opcja wynajmu samochodu zastępczego w ramach wariantu Assistance Zloty Plus oraz Assistance Platynowy możliwe jest też dla klientów, których auto nie zostało unieruchomione. Przykładowo, gdy auto ma zarysowane drzwi wymagające lakierowania, możesz skorzystać z wynajętego auta do 10 dni w ramach wariantu Platynowego i do 5 dni w ramach wariantu Złoty Plus – warunkiem jest dokonywanie naprawy w warsztacie współpracującym z Wartą.

Podsumowanie:

 • Dokonując wykupienia pakietu OC Komfort w Warcie, assistance w wariancie podstawowym otrzymujesz bez dodatkowych opłat
 • W momencie, kiedy zależy Ci na zwiększeniu limitów oraz uzyskaniu dodatkowych świadczeń po uiszczeniu opłaty 82 zł rocznie możesz otrzymać je w ramach pakietu Assistance Złoty
 • Kolejny krok w ubezpieczeniu assistance w warcie to wariant Złoty Plus, a dla naprawdę wymagających Warta przygotowała ofertę platynową.
5.00 avg. rating (99% score) - 1988 votes