Zakup OC – na co zwrócić uwagę

Ubezpieczenie OC obowiązuje każdego kierowcę. Dodatkową opcją przy jego zakupie jest wybór Autocasco. Przy wyliczeniu kwoty naszego OC mogą nam pomóc kalkulatory ubezpieczenia, ale co wpływa na to, że wynosi ono akurat tyle?

Kierowcę czeka odpowiedzialna decyzja. Dobrze jest zapoznać się z ofertami różnych towarzystw ubezpieczeniowych i wybrać tę, która będzie w pełni nam odpowiadać. Wbrew pozorom nie chodzi tutaj tylko o cenę. Istnieją kalkulator ubezpieczenia OC, które pomagają w kwestii finansowej. Jest to dobre rozwiązanie, gdy nie mamy czasu na odwiedzanie kolejnych towarzystw, a wstępne kalkulacje powiedzą nam, ile mniej więcej będziemy musieli przeznaczyć na OC.


Nasza multiagencja ubezpieczeniowa oferuje taką usługę. Zastanawiacie się z czego wynika taka, a nie inna cena? Wpływa na nią między innymi wiek auta, im auto starsze tym polisa droższa. Bierze się pod uwagę także wiek właściciela pojazdu. Oczywiście są sposoby na uniknięcie wyższych kosztów. Często starszy członek rodziny bierze OC na siebie, jeżeli jest współwłaścicielem samochodu. W ten sposób student czy jeszcze uczeń nie jest zmuszony do przepłacania.

Oprócz wieku istotny jest także staż kierowcy. Ci bardziej doświadczeni mogą liczyć na tańszą składkę. Pod uwagę zostają wzięte również model i marka samochodu.

Dobrym rozwiązaniem jest również wybór OC takiej firmy, która umożliwia nam wykupienie AC o wiele taniej i stanowi to dodatkową opcję. Możemy z tego skorzystać oczywiście tylko wtedy, gdy jesteśmy zainteresowani tego typu ofertą.

5.00 avg. rating (99% score) - 2581 votes